I Metalli

Spieki Kwarcowe I Metalli, ewolucja spieku kwarcowego

Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, gres porcelanowy przyjął zupełnie inną formę. Dotychczasowo produkowane gresy swój wymiarowy żywot kończyły na formacie 80×80, czasami trochę większym.

Wielkoformatowe płyty gresowe, czy jak to zazwyczaj określane w Polsce Spieki Kwarcowe* to technologia, która pozwoliła wprowadzić gres na wyższy poziom. Grubość płyty zaczynająca się od 3mm, wielkość płyt czasami przekraczająca wielkość 1000x3000mm sprawiły, że produkt stał się idealny do zastosowań technicznych jak ściany wentylowane, blaty kuchenne, fronty mebli czy obicia drzwi.
Kolekcja I Metalli to odzwierciedlenie płyt stalowych w płycie gresowej (spiek kwarcowy). Z pewnością wielu z was teraz się zastanawia w czym problem. Skoro technologia pozwala na idealne skopiowanie drewna, kamienia czy marmuru, to jaki problem z płytami stalowymi? Otóż efekt szczotkowania jaki jest widoczny na powierzchni stalowej płyty jest trudny do odzwierciedlenia na płycie gresowej. Konkurencyjne firmy do tej pory stosowały różnego rodzaju rozwiązania, które w wielu przypadkach nie były odporne na ogólnie stosowane środki czystości jakie stosuje się na co dzień w gospodarstwie domowym.
I Metalli z kolekcji LightKer włoskiego producenta SIL Ceramiche oprócz idealnego odzwierciedlenia stalowej płyty jest odporna na mróz, promienie UV, posiada najwyższy stopień odporności powierzchni na ścieralność PEI 5. Idealna na ściany, podłogi, blaty kuchenne, fronty mebli, ściany wentylowane, stoły, obicie drzwi itp. Produkt o grubości 5,5mm spełnia wszystkie normy, które pozwalają na układanie go w miejscach użyteczności publicznej jak i prywatnych mieszkaniach na podłodze.
Zapraszam na małą prezentację I Metalli

Kolekcja I Metalli to trzy kolory. Oryginalny stalowy, rdzawy i biały.
Zobacz film z oficjalnej prezentacji płyt, która odbyła się 30 maja 2016 roku.

Kolekcja składa się z trzech kolorów i jest dostępna w wymiarze 1000x3000mm, 500x1000mm, 1000x1000mm. Dodatkowo oferta została poszerzona wymiar 800x800mm i grubość 10mm dla klientów, którzy nie są zainteresowani posiadaniem w ofercie wielkoformatowych płyt.

Brown Corten, White Platinum, Black Iron

 

* Nazwa Spieki Kwarcowe występuje tylko w Polsce, w każdym innym kraju produkt posiada swoją techniczną nazwę gres porcelanowy (gres porcellanato).

Od 1996 roku związany z włoskim rynkiem materiałów wykończeniowych. Prowadzi szkolenia, kursy i prezentacje produktów. Przez wielu nazywany "dostawcą luksusu" i "ekspertem od spieków kwarcowych". Sam stara się tłumaczyć, że spieki kwarcowe to tak naprawdę wielkoformatowy gres. Na polski rynek dostarcza luksusowe materiały wykończeniowe. Twórca Oski Group Ltd
Spieki Kwarcowe I Metalli

Comments

comments

You May Also Like