Przepis na udany produkt lub usługę

Przepis na udany produkt

Zastanawiałem się jak rozpocząć ten wpis. Przecież to taki proste. Jest jeden przepis, który składa się z trzech punktów. Banalny, prosty i aż trudno zrozumieć dlaczego wielu przedsiębiorców nie bierze pod uwagę tak podstawowych zasad.

Ok, nie będę trzymać ciebie w niepewności. Osoby, które mnie znają wiedzą, że lubię konkrety bez straty czasu.

Znajdź grupę docelową, poznaj ich problem, stwórz rozwiązanie problemu.

Zanim zaczniesz krytykować zastanów się. Poco tworzyć produkt, skoro nie wiesz czy ktoś go kupi? Jakie rozeznanie zrobiłeś? Kto był grupą testową? Znajomi, rodzina, sąsiedzi? Czy jest to twoja grupa docelowa? Poważnie? Może tworzysz produkt, bo taki sam robi konkurencja? Zapomniałem, ty zrobisz lepszy, dasz więcej i obniżysz cenę. Nie ma nic głupszego jak wojowanie ceną.

Twój produkt ma zaspakajać potrzeby klienta, rozwiązać jego problem, aby był dla niego atrakcyjny. Dużo za niską cenę nie musi być kuszące dla klienta, wręcz przeciwnie, może nabrać podejrzeń, że coś jest nie tak. Jeśli nie uzasadnisz ceny, klient nie kupi.

Wyróżnij się!

Tworząc produkt nie bądź kopią konkurencji. Stwórz alternatywę, wyróżnij się, zaspokój potrzeby klienta, rozwiąż jego problem. Zarób!

Tylko i aż tyle.

$

Dział: Sprzedaż

14 lutego 2020

Interesujące wpisy

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments