jak się pozbyc plam

Rozdział 14 – Jak usunąć plamy z płyt gresowych

Pierwszą operacją jaką należy wykonać to namoczyć dane miejsce gorącą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Po kilku minutach przetrzeć gąbką, następnie można użyć uniwersalnych produktów do czyszczenia.

Jeśli plama pozostanie należy dobrać odpowiedni produkt do plamy:

tabela mycia plam

 

Codzienna pielęgnacja

Podczas normalnego użytkowania, wielkoformatowe płyty gresowe nie wymagają specjalnych produktów do czyszczenia. Do mycia produktów można stosować neutralne produkty, które są ogólnodostępne w sklepach. W przypadku trudnych zabrudzeń, których nie można myć w tradycyjny sposób można usunąć w sposób podany w poprzedniej tabeli.

Uwaga!

W przypadku produktów polerowanych (levigato) po usunięciu plamy stosując produkt na bazie kwasu może być widoczna różnica w miejscu usunięcia plamy, dlatego zaleca się zastosowanie czyszczenia na całej powierzchni. Nie jest to uszkodzenie powierzchni, jednak produkt o powierzchni połyskowej ze względu na swoją mikrostrukturę pochłania inaczej wilgoć niż powierzchnia naturalna, dlatego wytrawienie plamy produktem na bazie kwasu może spowodować mocniejsze „doczyszczenie” powierzchni a co za tym idzie lekką różnice tonalizacyjną, dlatego warto w takim przypadku wyczyścić całą powierzchnię.