Jak pracuję w pandemii?

Google Meet

Praca w pandemii nie jest prosta. Wszyscy przekonaliśmy się w tym roku. Jaki będzie 2021? Trudny, będzie bardzo trudny, gdyż mimo wszystko radykalnej poprawy nie będzie. Biorąc pod uwagę doświadczenie jakie zdobyłem przez te wszystkie miesiące 2020 roku moge opisać jak zmieniła się moja praca.

Konferencje, konsultacje i spotkania przez internet. W momencie gdy polski rząd wprowadził pierwsze obostrzenia skończyła się jako taka możliwość podróżowania i odwiedzania klientów. Zresztą wielu klientów wysłało informacje o zawieszeniu spotkań na żywo z handlowcami i przedstawicielami handlowymi.

Internet się przydał. Gdyż moją działalność przeniosłem do Internetu. Spotkania i prezentacje przez komputer to z jednej strony ciekawe doświadczenie. Kiedyś musiałem załadować samochód różnymi materiałami, a dzisiaj ustalam online z klientem jakie wzory mają być przygotowane i zabiera to co chce, a do tego oszczędność czasu i pieniędzy. Klient ma możliwość znacznie szybszego odebrania zamówionego materiału.

Teraz możesz pomyśleć, że to nawet dobrze się stało, że przejście do Internetu jest super. Jak we wszystkim sa plusy i minusy, Kiedyś klient oglądał próbkę na żywo i na tej podstawie dokonywał wyboru. Dzisiaj to moje zadanie aby najlepiej przedstawić dany produkt. Zdjęcie nie koniecznie pokaże produkt, dlatego trzeba przygotować więcej materiałów w tym wideo. Dobrze jest znać posiadane przez klienta produkty, gdyż to pozwoli nam przedstawić klientowi punkt odniesienia i przybliży mu rodzaj produktu, powierzchni, a grafikę czy dekorację widzi na filmie, zdjęciu.

Przez co nadawałem?

Korzystałem z kilku platform. Zoom, Google Meet, YouTube. Nie ma jednej ulubionej, gdyż każda sprawdza się w innych okolicznościach. Prezentację dla grupy architektów prowadziłem na ZOOM i YouTube w prywatnym pokoju. Jakość 4k obowiązkowa i oczywiście godziny przygotowań, materiałów aby wszystko miało przysłowiowe ręce i nogi.

Musze przyznać, że można się przyzwyczaić do takiej zdalnej pracy. Z pewnością zdobyte doświadczenie pogłębię po Nowym Roku.

$

Dział: Ogólnie

6 listopada 2020

Interesujące wpisy

Cersaie 2021

Cersaie 2021

W poniedziałek 27 września po rocznej przerwie rozpoczyna Cersaie czyli jedna z najbardziej prestiżowych światowych...

Niepowstrzymani

Niepowstrzymani

Tempo rozwoju Officinarkitettura®, ich pomysłów, czasu i pracy jaką poświęcają na rozwój jest godny podziwu. Piszę to...

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments